Badania naukowe dowodzą, że kompleksowe zmiany w stylu życia mogą ograniczyć ryzyko chorób cywilizacyjnych i poprawić jakość oraz długość życia. Tak działa leczniczy program treningowy, ustalany przez zespół lekarzy i fizjoterapeutów indywidualnie dla danego pacjenta, połączony z dobrze zbilansowaną dietą. Efektem jest m.in. wzmocnienie układu krążeniowo-oddechowego, poprawa siły mięśni oraz redukcja masy ciała.
Medycyna stylu życia to nowy kierunek w medycynie, który bada wpływ odżywiania, sportu, snu i stresu na zdrowie i długowieczność. Badania naukowe wskazują, że przyczyną chorób cywilizacyjnych są cywilizacyjne zmiany stylu życia, czyli m.in. spadek aktywności fizycznej i coraz bardziej przetworzona, wysokotłuszczowa dieta. Leczniczy program treningowy Medical Fitness to kompleksowe podejście do zdrowia, które pozwala wrócić do optymalnej formy i zmienić złe nawyki.
– Medical Fitness polega na współpracy lekarzy różnych specjalizacji z zespołem fizjoterapeutów i trenerów, którzy wymieniają informacje i prowadzą pacjentów w warunkach standardowego fitness klubu czy siłowni – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Piotr Wasil, fizjoterapeuta i trener personalny z firmy Medical Fitness Polska.
Po konsultacji kardiologicznej i ortopedycznej, pacjent przechodzi pod opiekę fizjoterapeutów, którzy oceniają jego wydolność i funkcjonalność. W porozumieniu z lekarzami dobierany jest indywidualny plan ćwiczeń, pozwalający na bezpieczne podjęcie treningu, m.in. przez osoby otyłe, cierpiące na choroby serca, cukrzycę, osteoporozę i urazy ortopedyczne.
– Dzięki naszej specjalizacji możemy współpracować z pacjentami, którzy mają różne choroby, jak na przykład nadciśnienie czy dyskopatia. Jednym z hitów Medical Fitness jest trening na niestabilnym podłożu, który polega na łączeniu treningu siłowego z aktywnymi formami fizjoterapii – dodaje Piotr Wasil.
Medical Fitness umożliwia wzmocnienie układu krążeniowo-oddechowego, poprawę siły mięśni oraz redukcję masy ciała. Oprócz treningu, program leczniczy obejmuje również wsparcie dietetyka, który pomaga w zmianie nawyków żywieniowych.