zamknij
Bezpłatna konsultacja specjalisty medycyny podróży

Bezpłatna konsultacja specjalisty medycyny podróży

11 czerwca 20131318Views

Malaria, zemsta faraona i skorpiony, czyli wakacje za pasem a to idealny czas na planowanie podróży! Z tej okazji Przychodnia Specjalistyczna Prosen zachęca do skorzystania z bezpłatnej konsultacji specjalisty. W ramach białej soboty, 15 czerwca w godzinach 9.00 – 14.00 będzie można uzyskać poradę z zakresu medycyny podróży.

fot. Przychodnia Specjalistyczna Prosen, materiały prasoweMedycyna podróży jest jedną z najmłodszych dyscyplin medycznych, a jej powstanie związane jest z rosnącą każdego roku liczbą podróżujących. Głównym celem medycyny podróży jest prowadzenie działań profilaktyczno-leczniczych, które pozwolą zapobiec zachorowaniom lub dalszemu rozwojowi chorób przewlekłych, czy też schorzeń powstałych w czasie wyjazdów do różnych zakątków świata.

Jak uchronić siebie i bliskich od malarii i chorób zakaźnych

Wyjeżdżając w tropikalne zakątki świata jesteśmy o wiele bardziej narażeni na choroby zakaźne niż podczas podróży w naszej strefie klimatycznej. Zarówno warunki sanitarne jak i opieka medyczna często są na niskim poziomie, co sprzyja łatwemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób, a le można temu zapobiec stosując szczepienia ochronne. Niektóre szczepienia wymagają podania dwóch lub trzech dawek, aby wytworzyć odporność. Minimalny okres pomiędzy ostatnią dawką szczepienia a podróżą powinien wynosić 2 tygodnie. Najlepiej zgłosić się do specjalisty medycyny podróży na 6 tygodni przed wyjazdem. Lekarz pomoże wybrać szczepienia oraz oceni ewentualne przeciwwskazania do ich wykonania. Wykonane szczepienia powinny być odnotowane w Międzynarodowej Książeczce Szczepień, którą pacjent otrzymuje od lekarza i którą musi zabrać z e sobą w podróż. W Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży, pacjent oprócz koniecznych szczepień uzyska także niezbędne informacje dotyczące zagrożeń zdrowotnych, zachowań profilaktycznych, jak również indywidualną poradę w przypadku osób z chorobami przewlekłymi. Mogłoby się wydawać, że przed wyjazdem w Tatry czy nad morze, taka wizyta jest zbędna, ale należy pamiętać, że podróż z niemowlakiem, małym dzieckiem czy osobą starszą również wymaga odpowiedniego przygotowania, chociażby skompletowania apteczki lub też znajomości podstaw pierwszej pomocy np. w przypadku oparzenia, podczas zabaw przy ognisku. Podróżując z dzieckiem dobrze pamiętać, że nie zdaje sobie ono sprawy z niebezpieczeństwa jakie stanowią dla niego dzikie zwierzęta, o tyle o ile w polskich zakątkach takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, to w krajach egzotycznych spotkania tego typu są bardzo niebezpieczne i zagrażają naszemu życiu. Dlatego niezbędne dla dziecka będą informacje unikać niebezpiecznych sytuacji (głaskanie, dotykanie obcych zwierząt; zjadanie żywności innej niż ta podana przez rodziców, zwłaszcza zerwanych bezpośrednio z krzaka jagód, owoców; oddalanie się od rodziców bez ich wiedzy).

Po powrocie z podróży

Wiele chorób tropikalnych może przebiegać niemalże bezobjawowo lub rozwijać się na tyle wolno, że pierwsze objawy wystąpią dopiero w kilka tygodni po powrocie z podróży. Jeśli w ciągu roku od dadzą się zaobserwować jakiekolwiek dolegliwości lub zmiany w stanie zdrowia koniecznie należy udać się do specjalisty.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej konsultacji, prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 22 632-32-59 lub 22 632-34-12

Więcej informacji na www.prosen.pl

Odchudzanie może być… smaczne i zdrowe

Kosmetyczne ABC urody na wakacje

Skomentuj