zamknij
Błędy młodości – jak pozbyć się niechcianego tatuażu?

Błędy młodości – jak pozbyć się niechcianego tatuażu?

29 listopada 20171520Views

Wkraczanie w dorosłość wiąże się z podejmowaniem odważnych, ale często nieprzemyślanych decyzji. Jedną z nich jest wykonanie pierwszego tatuażu. Nie musi być ona jednak nieodwracalna. Współczesna medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z wakacyjnymi pamiątkami i błędami młodości, ozdabiającymi naszą skórę.

Historia tatuażu sięga starożytności. Znakowanie ciała w tamtych czasach świadczyło o pozycji społecznej – w niektórych kulturach było zarezerwowane dla najwyższych rangą osób, w innych tatuaże stały się symbolem degradacji społecznej. Jedno jest pewne – ozdabianie ciała za pomocą barwników to jeden z najstarszych zabiegów kosmetycznych.

Zdobienie ciała

Współcześnie tatuowanie ciała przestało być wyznacznikiem pochodzenia. Na jego wykonanie decyduje się coraz więcej osób – bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Różne są też motywacje. Wakacyjne szaleństwo, przełomowe wydarzenie w życiu, moda czy po prostu ciekawy wzór, którym chcemy ozdobić nasze ciało – powodów do wykonania tatuażu jest tyle, ile osób decydujących się na ten krok.

Część tatuaży jest pamiątką na całe życie, która staje się znakiem rozpoznawalnym i nieodłącznym elementem wyglądu. Jednak często staje się też niewygodnym problemem, przypominającym o utraconej miłości czy dawno zapomnianym idolu. Może się też zwyczajnie znudzić, wyblaknąć czy rozciągnąć się na skórze w wyniku upływu lat.

Jak pozbyć się niechcianej pamiątki?

Z usuwaniem jednobarwnych, wykonanych czarnym pigmentem tatuaży, medycyna estetyczna nie ma problemu. Największym wyzwaniem jest jednak pozbycie się kolorowych symboli, stworzonych przy użyciu trudnych do zlikwidowania wielobarwnych tuszy. Problem stanowią również starsze tatuaże, ponieważ z biegiem lat pigment blaknie i jego usunięcie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne.

Jak skutecznie pozbyć się niechcianego czy źle wykonanego wielobarwnego tatuażu? Rozwiązaniem problemu jest laseroterapia pikosekundowa. – Laser Discovery Pico to najskuteczniejszy w swojej klasie medyczny laser pikosekundowy. Dostarczana on do skóry ultrakrótkie impulsy, kierowane bezpośrednio w miejsce tatuażu, pozostawiając sąsiednie tkanki nietknięte, co minimalizuje ryzyko poparzeń. Technologia ta jest też bezpieczniejsza dla zdrowia, ponieważ w trakcie zabiegu cząsteczki pigmentu są rozbijane w drobny pył, który w tej formie jest łatwiej usuwany z organizmu. Dodatkowo Discovery Pico umożliwia uzyskiwanie lepszych efektów niż starsze generacje laserów, jednocześnie nawet o połowę skracając ilość zabiegów, niezbędnych do usunięcia wielobarwnego pigmentu ze skóry – tłumaczy mgr Agnieszka Ziobrowska – kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Vesuna.

Liczba zabiegów zależy od rodzaju oraz ilości pigmentu, znajdującego się w tatuażu. Zazwyczaj do osiągnięcia zadowalającego efektu konieczne jest wykonanie 4 do 6 powtórzeń, w 4-tygodniowych odstępach czasu – dodaje kosmetolog.

Dodatkowe wsparcie

Laseroterapia pikosekundowa nie tylko pomaga usunąć niechciany tatuaż czy nieprecyzyjnie wykonany makijaż permanentny. Nowoczesna technologia zastosowana w tych urządzeniach skutecznie radzi sobie również z usuwaniem przebarwień, blizn oraz tatuaży powypadkowych, powstałych w wyniku przedostania się głęboko w skórę odłamków żwiru czy asfaltu. Znajduje również zastosowanie w zabiegach typu anty-anging, redukując rozstępy, zmniejszając ilość widocznych zmarszczek czy poprawiając elastyczność skóry.

dostarczył InfoWire.pl

Rewolucja w walce z astmą. Stworzona przez Polaków nakładka na inhalator i aplikacja na smartfona ostrzegą przed atakiem

Leczenie zębów srebrem i złotem

Skomentuj