zamknij
Siódme poty, czyli problem mężczyzn latem

Siódme poty, czyli problem mężczyzn latem

Piwne brzuszki czy brak wyrobionych bicepsów nie męczą mężczyzn i nie przysparzają im tak wielu kłopotów jak nadpotliwość. Można jednak temu zaradzić terapią toksyną botulinową. Zabieg pomaga osiągnąć niesamowite efekty, a możliwość rozłożenia płatności na raty sprawia, że ta terapia jest bardziej dostępna.

Pocenie się – odruch latem szczególnie ważny – to naturalny proces obronny organizmu, który reaguje na wysokie temperatury i próbuje nie dopuścić do jego przegrzania. Gdy w ciele szaleją hormony, na przykład podczas okresu dojrzewania, prawdopodobieństwo występowania nadpotliwości wzrasta. Zdarza się jednak, że problem pozostaje na długo po osiemnastych, dwudziestych czy nawet czterdziestych urodzinach. I dotyczy głównie mężczyzn.

Dlaczego płeć piękna poci się mniej i nie tak krytycznie?

Odpowiedź leży w anatomii. Kobiety zazwyczaj dysponują mniejszą ilością płynów ustrojowych w organizmie. Ich ciała automatycznie bardziej oszczędzają wodę i wstrzymują produkcję potu dopóki nie będzie to naprawdę konieczne. Z kolei mężczyźni są ewolucyjnie przystosowani do większego wysiłku fizycznego. Ich ciała są nastawione na wydajność, dlatego nie mogą sobie pozwolić na zmęczenie lipcową falą upałów. Szybsze i obfitsze pocenie efektywniej schładza organizm, co wspomaga wydolność ich organizmów. Przekłada się to na niższy próg cieplny: kobiety potrzebują osiągnąć o wiele wyższą temperaturę ciała, by zacząć się pocić.

Bynajmniej, nie oznacza to, że nadmierna potliwość dotyczy jedynie mężczyzn. Genezy tej przypadłości są zróżnicowane i dzielą się na pierwotne (wrodzone) i wtórne (rezultaty innych przebytych chorób). Najczęściej pocą się pachy, dłonie, stopy i czoło, sprawiając, że zwykły uścisk dłoni na powitanie staje się koszmarną porażką towarzyską. Hiperhidrosis, czyli nadpotliwość, jest dolegliwością tak częstą, jak wstydliwą, i dlatego współczesna medycyna znalazła już rozwiązanie.

Lekarstwo na nadpotliwość

Odpowiedzią okazał się botoks, szeroko używany w medycynie i kosmetologii od lat 80. Terapia botoksem polega na wstrzyknięciu określonych ilości toksyny botulinowej pod skórę w wybranym rejonie ciała – pach, dłoni, stóp lub czoła. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji po ani przed. Efekty utrzymują się od 6 aż do 12 miesięcy, a z każdym nowym zabiegiem efekt powinien być dłuższy.

Koszt pozbycia się tego problemu wynosi od 1400-2000 zł. Jeżeli w domowym budżecie nie ma zaplanowanego takiego wydatku, a plany wakacyjne nie pozwalają na ekstra koszty, warto pomyśleć o ratach na zabieg. Idealnym rozwiązaniem jest produkt MediRaty, oferowany przez firmę Ratalnie.com. Cała procedura odbywa się w ekspresowym tempie, a oprocentowanie jest bardziej korzystne niż to, które można otrzymać w ramach pożyczki gotówkowej. Wystarczy wybrać jedną z 500 placówek medycznych współpracujących z firmą Ratalnie.com, złożyć wniosek, a na drugi dzień pieniądze są przelewane na konto kliniki. Pożyczka przyznawana jest na okres maksymalnie 3 lat, a oprocentowanie wynosi od 0% do 15,99%.

Biorąc pod uwagę konsekwencje nadpotliwości, jej wpływ na życie towarzyskie, ogólną pewność siebie i rozwój kompleksów, warto zdecydować się na zabieg wszczepiania toksyny botulinowej. Możliwość ratalnej płatności za usługę pozwoli cieszyć się latem bez konieczności ponoszenia dużych jednorazowych kosztów.

www.ratalnie.com

Częstochowa dofinansuje in vitro swoim mieszkańcom. Na leczenie ma szansę 160 małżeństw

Aronia i czarna porzeczka – cudowna moc w niepozornych owocach

Skomentuj