zamknij
Martyna Wojciechowska buduje ,,Przylądek Nadziei”

Martyna Wojciechowska buduje ,,Przylądek Nadziei”

20 października w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Martyny Wojciechowskiej z przedstawicielami fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz lekarzami z wrocławskiej Akademii Medycznej. Na uroczystości oficjalnie zainaugurowano współdziałanie fundacji oraz podróżniczki na rzecz budowy ,,Przylądka Nadziei” – nowej kliniki onkologicznej.

Martyna Wojciechowska, opowiadając o przyczynach osobistego i długofalowego zaangażowania w inicjatywę fundacji zwróciła uwagę na opłakany stan obecnej siedziby szpitala onkologicznego, wyraziła też nadzieję, że ,,Przylądek Nadziei” będzie mógł powstać dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, podobnie jak było to w przypadku Centrum Zdrowia Dziecka.

Rozpoczęta właśnie akcja pod hasłem ,,Pomóż Martynie zbudować Przylądek Nadziei” to największa w Polsce społeczna inicjatywa budowy szpitala dla dzieci chorych na raka. Szpitala, z którego budową nie można czekać ani chwili dłużej. Pomimo niezykle wysokiej skuteczności leczenia (ponad 80%), wrocławska klinika boryka się z wieloma problemami; nie tylko finansowymi, ale i konstrukcyjnymi. W przedwojennym budynku często dochodzi do awarii: pękające rury, przeciekające stropy, odpadające tynki to dla pracowników szpitala codzienność. Wykonywane na bieżąco drobne remonty są w stanie jedynie na chwilę poprawić komfort leczenia, jednak po jednych naprawach natychmiast pojawia się konieczność wykonania nowych. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest wzniesienie od podstaw nowego budynku, który w całości spełniałby najwyższe standardy lecznicze oraz umożliwiał dzieciom szybki powrót do zdrowia – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Projekt architektoniczny ,,Przylądka Nadziei” zakłada powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiej Akademii Medycznej pięciokondygnacyjnego budynku, który mieścić będzie oddziały onkologiczno-hematologiczne, przeszczepowe i poprzeszczepowe oraz rehabilitcyjne. Wszystkie sale dla pacjentów będą jedno- lub dwułóżkowe, projekt uwzględnił też rozkładane miejsca do spania dla rodziców małych pacjentów. Rocznie klinika będzie mogła otoczyć opieką ponad dwa tysiące dzieci z całej Polski.

W budowie ,,Przylądka Nadziei” można pomóc na wiele sposobów, a najprostszym z nich, do którego szczególnie namawia Martyna Wojciechowska, jest wysłanie SMSa o treści NADZIEJA na numer 72165. Dzięki operatorom telefinii komórkowych, którzy zrzekli się zysków z akcji, całość dochodu przeznaczona być może na budowę nowej kliniki.

Warszawską uroczystość uświetnili swoją obecnością prof. Alicja Chybicka – kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu, Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Fundacji i współwłaściciel grupy IMPEL S.A. oraz prof. Krysztof Kałwak – ordynator największego w Polsce oddziału przeszczepowego.

Więcej o akcji na www.przyladeknadzei.pl

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie nagrodzony w „X edycji wyróżnień Raportu CSR”

Recepty „pro auctore” i „pro familia”

Skomentuj